KONKURS WIEDZY DLA KLAS VI „WIELKI PONTYFIKAT”

Kategoria: Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Armii Krajowej
Monika Słomińska

 

 

Termin: 16 października

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2

Organizatorzy: Szkoła Podstawowa nr 2 we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 3

Uczestnicy: Uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście

 

16 października 2014r., w 36 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierpcu odbył się konkurs wiedzy o Janie Pawle II dla uczniów klas szóstych.

Konkurs był kolejnym zaplanowanym wydarzeniem w ramach Roku Papieskiego. Konkurs współorganizowały dwie szkoły podstawowe: Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 3.

Już we wrześniu szóstoklasiści obu placówek zapoznawali się z bogatym życiorysem papieża i jego nauczaniem. W konsekwencji po napisaniu testu z każdej szóstej klasy wyłoniono 3 osobowe zespoły, które reprezentowały swoje klasy w drugim etapie.

W finale wzięło udział 8 drużyn (po 4 z każdej szkoły).

W pierwszej konkurencji zaproszone zespoły z rozsypanki stworzyły nazwy swoich drużyn np.: Aniołki, Misjonarze… Następnie rozwiązywano test wiedzy o życiu i działalności Jana Pawła II.

Kolejna konkurencja polegała na podpisaniu poszczególnych elementów stroju papieskiego. Kolejne zadanie to losowanie zestawu 3 pytań. Chociaż pytania były bardzo trudne, z odpowiedziami uczestnicy nie mieli większych kłopotów. Ostatnia konkurencja była smakowita. Dwie osoby z drużyny miały zawiązane oczy, trzecia była ,,nawigatorem”. Należało zjeść papieską kremówkę na czas. Było przy tym dużo śmiechu, zabawy i pokruszonych resztek ciastek, które nie mogły trafić do ust.

Przebieg konkursu umilały występy zespołu ze Szkoły Podstawowej nr 2 ,,Wesołe Nutki”, które wzruszyły słuchaczy piosenkami o Papieżu.

W jury konkursu zasiedli: Przewodniczący Rady Miasta M. Chrzanowski, radny J. Stachurski, dyrektor SP nr 2 - H. Kurta, dyrektor SP nr 3 - G. Krawczyńska, ks. A. Petrykowski. Organizatorami konkursu były panie katechetki. M. Michalska, B. Okraszewska i A. Tłusty.

I miejsce – zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 z kl. VI b – J. Witkowski, K. Obczyńska, N. Bartnicka.
II miejsce – zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 z kl. VI d – A. Rutkowska, M. Węglarek , F. Kwiatkowski.
III miejsce -zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 z kl. VI d – M. Rokicka, M. Sobotka, J. Kasperowski.

Wszyscy uczestnicy dostali nagrody: ciekawe książki i pendrive. Sponsorami nagród był Urząd Miasta w Sierpcu.

Organizatorzy i jury były pod dużym wrażeniem wiedzy, jaką miały współzawodniczące drużyny. Mamy nadzieję, że osoba Jana Pawła II będzie wzorem i inspiracją dla kolejnych pokoleń Sierpczan.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS O JANIE PAWLE II – 16.10.2014r.

 

161-1000x666.jpgII MIEJSCE.jpg

 | Strona główna