KONKURS WIEDZY: ”POEZJA I PROZA JANA PAWŁA II”

Kategoria: Zespół Szkół Nr 2 im. Zygmunta Wolskiego
Monika Słomińska

 

 

Termin: 16 października

Miejsce: Zespół Szkol nr 2 im. Zygmunta Wolskiego

Organizator: Zespół Szkol nr 2 im. Zygmunta Wolskiego

Uczestnicy: Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu sierpeckiego

 

W związku z ogólnopolskimi obchodami Dnia Papieskiego oraz Rokiem Jana Pawła II w Sierpcu, w Zespole Szkół Nr 2 w Sierpcu został zorganizowany Konkurs „Poezja i proza Jana Pawła II”. Do konkursu przystąpiły gimnazja i szkoły ponadgimnzajalne powiatu sierpeckiego. Jury w składzie: p. Krystyna Żytowiecka, p. Barbara Sroka oraz p. Andrzej Wojtas wyłoniło zwycięzców w następujących kategoriach:

  • Kategoria szkół gimnazjalnych - recytacja
  • Kategoria szkół ponadgimnazjalnych – recytacja
  • Poezja śpiewana

Podczas konkursu uczniowie recytowali wiersze Jana Pawła II lub własne, mówiące o naszym Świętym. Rywalizację rozpoczęli uczniowie klas gimnazjalnych, następnie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Oprócz recytacji można było zaśpiewać utwór wokalny traktujący o Janie Pawle II. Po części konkursowej uczestnicy wraz z opiekunami zostali zaproszeni na salę gimnastyczną na uroczysty apel poświęcony pamięci Jana Pawła II. Apel zakończył się podsumowaniem wyników konkursu i wyłonieniem zwycięzców. W kategorii szkół gimnazjalnych -  recytacja: I miejsce - Wiktoria Mikołajewska - uczennicy gimnazjum publicznego Leonium ; II miejsce - Mariusz Cupała uczeń gimnazjum w Borkowie Kościelnym; III miejsce – Natalia Czarnecka uczennica gimnazjum w Zawidzu. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych - recytacja: I miejsce – Marta Felczak uczennica LO w Sierpcu; II miejsce – Patryk Szczepański uczeń ZSKR w Studzieńcu; III miejsce – Dawid Olszewski uczeń LO w Sierpcu. Ponadto jury wyróżniło Kingę Lasek uczennicę LO w Sierpcu. W kategorii poezji śpiewanej: I miejsce – Aneta Szczepkowska uczennica  ZSKR w Studzieńcu; II miejsce – Paulina Brzozowska uczennica ZS Nr 2 w Sierpcu; III miejsce – Monika Walter uczennica ZS Nr 2 w Sierpcu. Jury w tej kategorii wyróżniło: Karolinę Dądalską uczennicę ZS Nr 1 w Sierpcu i Agnieszkę Kolczyńską uczennicę ZS Nr 2 w Sierpcu.

Organizacją konkursu zajęli się katecheci: ks. K. Załęski i siostra A. Zielińska z dużym wsparciem i pomocą dyrekcji. Oprawę muzyczną programu o Janie Pawle II przygotowała p. A. Stahlke

 

16.10.2014r.jpgZS nr 2.jpg

 | Strona główna